Aktualności

Photon Energy objął 12% akcji społki Lerta SA

Doradzaliśmy naszemu klientowi Photon Energy w drugiej rundzie finansowania Lerta SA, w której udział wzięły także dwa inne podmioty, w tym PGE Ventures. Photon Energy objął 12% akcji za 4 mln złotych.

Doradzaliśmy naszemu klientowi na każdym etapie transakcji. Negocjowaliśmy umowę inwestycyjną, a także umowę pożyczki z zamianą na akcje.

"Ta transakcja pomoże obu spółkom poszerzyć działalność nie tylko w Polsce, ale także np. na Węgrzech i w Rumunii, gdzie Photon jest aktywny od lat" – powiedziała Lucyna Dygas i Partnerzy i dodała: "Naszym celem jest przyczynienie się do większego rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce."

Photon Energy zainwestował już pośrednio w Lertę poprzez ValueTech Seed Fund, który uczestniczył w pierwszej rundzie finansowania w 2018 r.

Photon Energy N.V.

Photon Energy to globalna firma oferująca rozwiązania i usługi w zakresie energii słonecznej, które obejmują wszystkie etapy eksploatacji systemów fotowoltaicznych oraz oczyszczania wody.

Lerta SA

Lerta to spółka rozwijająca nowoczesne usługi energetyczne. Pomaga odbiorcom i wytwórcom energii efektywnie zarządzać jej produkcją i poborem.