Zespół / Tomasz Rytlewski

Tomasz Rytlewski

adwokat / partner

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studium Zarządzania i Biznesu Zakładu Ekonomii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adwokat od roku 2008 (egzamin adwokacki zdał z wynikiem celującym i pierwszą lokatą). Od roku 2009 partner w kancelarii "Porwisz i Partnerzy - Adwokaci i Radcowie Prawni" w Krakowie.

Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej spółek kapitałowych oraz osobowych nabyte w związku ze świadczeniem pomocy prawnej w ramach bieżącej działalności przedsiębiorców, w tym podczas kierowania działem prawnym grupy spółek kapitałowych. Istotny obszar jego praktyki to doradztwo w sprawach korporacyjnych oraz podczas negocjowania i zawierania umów gospodarczych, w szczególności związanych z realizacją procesów inwestycyjnych oraz obrotem prawami autorskimi. Uczestniczy w projektach dotyczących realizacji produkcji filmowych oraz telewizyjnych, w tym w ramach międzynarodowych koprodukcji.

Posiada również doświadczenie związane z reprezentowaniem interesów krajowych i zagranicznych przedsiębiorców w sprawach spornych, zarówno przed sądami powszechnymi, jak i arbitrażowymi. Doradza m.in. firmom z branż: produkcji filmowych, mediów, IP/TMT, deweloperskiej, medycznej. Członek Rady Nadzorczej jednej z wiodących spółek na małopolskich rynku usług medycznych.

W 2006 r. został zwycięzcą ogólnopolskiego finału konkursu krasomówczego aplikantów adwokackich. W 2013 r. został laureatem konkursu "Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra" współorganizowanego przez LexisNexis Polska i "Dziennik Gazetę Prawną".

Włada językiem angielskim.

Tomasz Rytlewski
adwokat / partner