Kancelaria

W 1991 r. adwokat Roman Krzysztof Porwisz założył indywidualną Kancelarię Adwokacką w Krakowie, która specjalizowała się w bieżącej obsłudze przedsiębiorców i klientów działających na rynku nieruchomości, w branży budowlanej i w mediach.

W 2000 r. Kancelaria przekształciła się w spółkę "R. Porwisz i Partnerzy", a jej wspólnikami zostali wieloletni współpracownicy adwokata Romana K. Porwisza: radcowie prawni Kazimierz Gródek i Maciej Potoczny.

W związku z rozwojem Kancelarii, w kolejnych latach do grona jej partnerów dołączyli adwokat Andrzej Przewrocki, adwokat Lucyna Dygas, adwokat Tomasz Rytlewski oraz radca prawny Tomasz Nierobisz.

W ostatnich latach otworzyliśmy oddziały w Warszawie oraz Gliwicach.

Od 2013 roku współpracujemy z kancelariami zrzeszonymi w ramach międzynarodowej sieci kancelarii prawnych Lexwork.

Niemal wszyscy adwokaci i radcowie prawni Kancelarii, wcześniej byli jej pracownikami. Ich wysokie kompetencje prawnicze potwierdzone zostały bardzo dobrymi wynikami i wyróżnieniami uzyskanymi podczas egzaminów zawodowych. Ten sposób tworzenia zespołu, który dzisiaj liczy 28 prawników daje rękojmię profesjonalizmu, sprawnej współpracy umożliwiającej wymianę doświadczeń i nowych pomysłów oraz doskonałej atmosfery. Zaufanie i satysfakcja Klientów budowane są także dzięki dużemu zaangażowaniu prawników Kancelarii w prowadzone projekty, dążeniu do gruntownego zrozumienia specyfiki rynku danego Klienta, kreatywności oraz gotowości do wdrażania rozwiązań precedensowych, wymagających umiejętności nieszablonowego myślenia.

Znaczną część naszej praktyki wypełnia kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców. Pomagamy w tworzeniu podmiotów gospodarczych, doradzając przy wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności. Obsługujemy także transakcje przejęć i połączeń spółek. Reprezentujemy również Klientów w postępowaniach rejestrowych (KRS) i administracyjnych.

Przedsiębiorcom już funkcjonującym oferujemy kompleksową obsługę prawną, dotyczącą wszelkich aspektów prawnych działalności przedsiębiorstwa w tym doradztwo w zakresie prawa podatkowego.

Przygotowując umowy, korzystamy także z naszego bogatego doświadczenia procesowego, starając się minimalizować ryzyko późniejszych sporów sądowych.

Jednym z kluczowych obszarów działalności Kancelarii jest także obsługa rynku nieruchomości, w tym związanych z nim procesów inwestycyjnych.

Partnerzy i prawnicy naszej Kancelarii dysponują także ekspercką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej, mediów i reklamy.

Nasza umiejętność wdrażania rozwiązań precedensowych, doskonała znajomość rynku i elastyczność działania zainteresowała również podmioty gospodarcze z branży IT i nowych technologii, w tym dynamicznie rozwijającego się segmentu mobilnego. Dysponujemy ponad 15 letnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów z tej branży. Obecnie zajmujemy się między innymi obsługą znaczących przedsięwzięć na rynku nowych mediów czy usług płatniczych, realizowanych przy pomocy aplikacji mobilnych.

Działalność pro publico bono w zamierzeniu nie ma służyć naszej promocji. Doradzamy organizacjom non profit w zakresie ich działalności statutowej, a także innym podmiotom w sytuacjach, gdy jest to uzasadnione względami słuszności.